Altyapı ve Teknoloji

Konya Hosting, sunmuş olduğu tüm hizmetlerde yüksek performans ve güvenliği ön planda tutar. Günümüz teknolojisini yakından takip ederek teknik ekipmanlarını ileriye dönük olarak her zaman planlar ve uygular. Problem çözme ve sorun giderme konusunda uzman ekibimiz tarafından 7/24 altyapımız monitörlenmektedir ve oluşabilecek aksaklıklar önceden tespit edilip çözümlenmektedir. Altyapı hakkında kısaca bahsedecek olursak:

» Network Altyapısı

Hizmet verdiğimiz tüm sunucularda Türk Telekom omurgasına yurtiçinden direkt olarak bağlıdır. Sahip olduğumuz yedekli Turkcell bağlantısı sayesinde Turk Telekom tarafında oluşabilecek hat problemlerinde herhangi bir kesinti yaşamadan direk olarak yedek hattımız devreye girmektedir. Güvenli, kesintisiz ve hızlı internet bağlantımız sayesinde siteleriniz yurt içinden ve yurt dışından mümkün olabilecek en hızlı şekilde yayınlanır.

Network altyapımızda yine yüksek güvenilirlik ve erişilebilirlik sağlayan Dell marka network ekipmanları kullanmaktayız. Altyapımızda barınan herhangi bir sunucuya gelebilecek atakları önleyebilmek, güvenliğimizi arttırmak için Cisco donanımımız altyapımızda aktif bir şekilde çalışmaktadır. Günümüz internet bağlantılarının gereklilikleri ile sunucularımızın hepsi 1 Gbit portlar ile internete çıkmaktadır.

Konya Hosting internet port kapasitesi anlık 10 Gbit / saniye'dir.

» Donanım Altyapısı

Konya Hosting, tüm sunucu altyapısını gerçek sunucu donanımlarından seçmiştir. Servislerinizin ve sitelerinizin ihtiyacını karşılayabilecek yüksek seviye marka donanımlar kulanmaktadır.

İnternet servislerinizi Dell, Supermicro ve Fujitsu Siemens marka rack tipi kurumsal sunucularda, yerden yükseltilmiş direkt olarak kabin soğutma sistemi ile maksimum soğutma sağlayarak özel kabinlerde barındırmaktayız.

» Yazılım Altyapısı

Konya Hosting, Linux tabanlı sunucularında CentOS 6, LiteSpeed Web Server (2 kat daha iyi performans) ve dünyada en çok tercih edilen cPanel/WHM Kontrol Paneli; Windows tabanlı sunucularında ise Windows 2008 Server işletim sistemi ve Plesk kontrol panelini tercih etmektedir. İstisna olarak SEO Hosting sunucularımızda müşterilerimizin istedikleri web sitelerine istedikleri IP adreslerini atamalarına olanak sağlayan IP Pool özelliğinden dolayı Plesk kontrol paneli kullanmaktayız.

Konya Hosting, aldığınız hizmetten performans almanızı sağlamak adına tüm servislerini güncel tutmakla birlikte sektördeki yenilikleri kısa sürede servislerine entegre etmektedir.